BİREYSEL ISITMA SİSTEMLERİ

Evinizin ya da işyerinizin, ısıtma ve sıcak su ihtiyacını belirleyerek sizin için en uygun olan çözümü sunmaktayız. Oluşturmuş olduğumuz organizasyon yapımız sayesinde;
Ön Keşif
Doğru kapasite belirlenmesi
Doğalgaz projesinin çizilmesi
Doğalgaz / lsıtma tesisatının yapılması
Gaz açma işlemi
aşamaları sonuçlandırılarak kombiniz çalışır vaziyette teslim edilir:

BİREYSEL ISITMA SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

Son kullanıcı istediği konfor artlarını diğer kullanıcılardan bağımsız olarak kendisi belirleyebilir. Son kullanıcı cihaz seçimini kendisi yapabilir. Her Kullanıcı gaz dağıtım şirketini kendisi seçebilir.Ortak kullanımdan dolayı oluşan ödeme sorunları yoktur. Isıtma tesisatındaki problemler nedeniyle merkezi sistemlerde olduu gibi, bazı dairelerin yeterince ısınamamalarına rağmen diğer dairelerle aynı yakıt parasını ödemeleri mecburiyeti gibi bir sorun yoktur. Tesisattaki problemler daire sahibinin inisiyatifindedir sorunlar daha hızlı giderilebilir.


Son kullanıcı konutta kullanmadığı odalar ve evde bulunmadığı zamanlar için yakıt parası ödemez. Son kullanıcı bireysel faturalandırma nedeniyle enerji tasarrufu konusunda daha hassas davranabilirler. Yakıt masraflarının apartman yönetimince tek elden takibi ve tahsilatı gerekli değildir. Isıtma sisteminin işletme, bakım ve onarım takibinin apartman yönetimince yapılmasına gerek yoktur. Isı üretimi, dağıtımı ve tüketimi aynı daire içerisinde olduğundan, üretim ve dağıtım ısı kayıpları azdır. Isı dağıtımı aynı daire içerisinde olduğundan, merkezi sistemlerde olduğu gibi kollektörde ve kolonlarda hidrolik dengeleme (balanslama) kayıpları yoktur. Kazan dairesine gerek yoktur, binada daha fazla yer imkanı sağlar. Yaygın olarak kullanılan hermetik kombilerde bacaya gerek yoktur. Bireysel sistem az yer kaplar ve montajı kolaydır.

BİREYSEL ISITMA SİSTEMLERİNİN DEZAVANTAJLARI

Bireysel olarak tasarruf etmek isteyen konut sahiplerinin ısı seviyesini çok düşük tutmaları veya kapatmaları sonucunda oluşan, ısı açığını telafi etmek için diğer konut sahipleri daha fazla ısı tüketmek zorunda kalabilirler.